Vyřešte snadno trable kolem stěhování

Možná máte spoustu přátel, kteří vám se stěhováním rádi pomohou. Ne vždy se ale podaří sehnat dostatečný počet lidí na jeden konkrétní den nebo víkend. 

A komu by se chtělo protáhnout stěhování na celý týden?

Pokud si chcete ulehčit práci objednejte si prověřenou stěhovací firmu Stěhování Praha.

Vybírejte z ověřených společností, které jsou pojištěné. To se většinou vztahuje nejen na pojištění věcí, ale i prostory, ve kterých stěhování probíhá. S vybranou firmou si upřesněte, v jakých patrech bude stěhování probíhat, zda bude k dispozici výtah, zda se budou stěhovat i nadměrné předměty (například klavír). U stěhovací firmy si můžete také zapůjčit nebo zakoupit krabice, přepravky a obalové materiály.

Udělejte si strategický plán

Asi měsíc před akcí si udělejte podrobný časový plán. Nebudete-li se stěhovat o víkendu, uvolněte se na dobu stěhování z práce. Při stěhování máte ze zákona nárok na dva dny volna, bez náhrady mzdy. Domluvte si také případné hlídání dětí nebo domácích mazlíčků.

Nezapomeňte ani na administrativní „tanečky“, které provází každé stěhování. Je třeba:

Ukončit nájemní smlouvu v místě starého bydliště. Odhlásit odběr plynu a elektřiny ve starém bydlišti a přihlásit se k odběru v novém bydlišti. Zrušit nebo převést všechny smlouvy týkající se původního bydliště, jako je smlouva na pevnou linku, internet, televizi, televizní a rozhlasové vysílánía pojištění domácnosti.

Dva týdny před stěhováním se můžete pomalu pustit do úklidu a balení. 

Stěhování Praha je výborná příležitost k vytřídění všeho nepotřebného.

Věci, které se vám do nového domova nehodí, vyhoďte, darujte nebo se je pokuste výhodně rozprodat.

Začněte sezónními věcmi a věcmi, které nebudete v nejbližší době potřebovat. Věci, které přijdou ke slovu ihned po přestěhování (prádlo, hygienické potřeby, dokumenty), zabalte na závěr do samostatné tašky. Všechny krabice, přepravky a tašky popište nebo označte štítky. Mějte na paměti, že každá krabice by měla být zabalená tak, aby ji unesl jeden člověk. 

Do kartonových krabic balte odolné věci, jako oblečení, knihy, textilie, hračky apod. Na kuchyňské vybavení, drobnou elektroniku, doplňky apod. si vyhraďte plastové přepravky. Křehké věci balte po jednom kusu do bublinkové folie, na krabici nezapomeňte napsat upozornění na křehkost obsahu. 

Pokud demontujete nábytek nebo jiné větší předměty, uložte do samostatného sáčku všechny součástky (šrouby, úchytky apod.) a připevněte ho izolepou k příslušné krabici.