Japonec je nejstarší muž na světě. „Miluje cukr, pudink a bábovky“

Nejstarším mužem na světě je 112letý Japonec Chitetsu Watanabe, který byl ve středu zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Starší obyvatel prefektury Niigata miluje sladkosti a věří, že klíčem k dlouhověkosti je úsměv a vyhýbání se stresu.

Nejstarší muž na světě Chitetsu Watanabe se narodil 5. března 1907. 112letý Japonec obdržel ve středu Guinnessův certifikát potvrzující, že je nejstarším žijícím mužem na světě. Watanab převzal titul od dalšího Japonce Masaza Nonaceho, který zemřel v lednu ve věku 113 let .

112letý Japonec je nejstarším mužem na světě

Chitetsu Watanabe vystudoval zemědělství a později žil 18 let na Tchaj-wanu. Tam se oženil s Mitsue, která mu porodila pět dětí. Na konci druhé světové války sloužil v armádě, uvádí web Guinessovy knihy rekordů.

Po válce se Watanabe vrátil do svého rodného města Joetsu a pracoval jako úředník. Po odchodu do důchodu se svého aktivního životního stylu nevzdal: pěstoval ovoce a zeleninu na rodinné farmě. Do roku 2007 se také staral o miniaturní bonsaje a jeho exempláře byly prezentovány na místních výstavách.

Nejstarší muž světa také miluje sladké, zejména hnědý cukr, pudink a bábovky.

Watanabe má pět dětí, 12 vnoučat, 16 pravnoučat a jedno prapravnouče, uvedla agentura Kyodo s odkazem na mužovy příbuzné. V současnosti žije v pečovatelském domě ve svém rodném městě a podle personálu zařízení je v dobrém zdravotním stavu.

V lednu 2019 řekl Watanabe místním novinám tajemství své dlouhověkosti: nezlob se a měj úsměv na tváři.

Nejstarším žijícím člověkem na světě je podle Guinnesse Japonka Kane Tanaka, která nedávno oslavila 117. narozeniny. Čestný titul drží od července 2018, kdy ve věku 117 let zemřela další Japonka Chiyo Masako.